Wniosek o oszacowanie strat – instrukcja dla gminy Warka

Wniosek o oszacowanie strat – instrukcja dla gminy Warka

Zgodnie z informacją z Urzędu Miasta i Gminy Warka w dniach 13-22 maja można składać wnioski o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych w wyniku przymrozków wiosennych. Więcej informacji oraz wniosek do wypełnienia tutaj: https://warka.pl/pad/art,1646,informacja-o-mozliwosci-skladania-wnioskow-o-oszacowanie-szkod-powstalych-w-wyniku-wystapienia-przymrozkow-wiosennych 

W tym wpisie wypełnimy taki wniosek na podstawie danych fikcyjnego producenta rolnego. Do wypełnienia w 100% potrzebujemy:

  •  wniosek o dopłaty bezpośrednie za 2024 rok
  • dane z nakazu podatkowego – powierzchnia całkowita gospodarstwa
  • (opcjonalnie) polisę ubezpieczenia od gradu/przymrozków

 

Informacja: każdy obrazek powiększy się po kliknięciu.

Pierwsza strona wniosku zawiera kilka rzeczy oczywistych jak dane producenta wraz z adresem, telefonem i numerem gospodarstwa. Bardzo ważne rzeczy to data wystąpienia przymrozków – 26.04.2024 oraz dane poniżej:

Pierwsza powierzchnia to powierzchnia całkowita zgłoszona do dopłat bezpośrednich w 2024 roku. Druga powierzchnia to suma upraw bez łąk (TUZ). Trzecia powierzchnia to całkowita powierzchnia fizyczna gospodarstwa wraz z budynkami itd. – do sprawdzenia w nakazie podatkowym. 

Poniżej wszystkie gminy w których położone jest gospodarstwo wraz z odpowiednimi powierzchniami.

W przypadku, kiedy wniosku nie składamy w innej gminie ani nie mamy polisy ubezpieczenia upraw 2 i 3 strona wniosku nie wymagają w zasadzie nic oprócz podpisów. W innych przypadkach będzie wyglądać mniej więcej tak:

 

Następna strona z załącznikami powinna zostać wypełniona tak:

 

 

Najważniejszy załącznik do tego wniosku: 

Wypełniamy go praktycznie przepisując tabele z uprawami z wniosku o dopłaty bezpośrednie. Oraz wpisując oszacowany przez nas % strat (w praktyce w naszych okolicach nie mniej niż 85%)

Dla porównania tabelka z uprawami z dopłat, na podstawie których zostało wypełnione to co powyżej.

UWAGA: wpisujemy tutaj wszystkie uprawy z działek, położone w każdej gminie, nie tylko w tej gminie, do której składamy wniosek !

 

To tyle, pozostałe załączniki dotyczą produkcji zwierzęcej oraz środków trwałych i nas nie dotyczą. Nie muszą być uzupełnianie, ani nawet drukowane. Do wniosku dołączamy tabelki z działkami oraz stronę tytułową wniosku o dopłaty bezpośrednie. Tutaj też nie ma potrzeby drukowania mapek.

WAŻNE: w przypadku posiadania we wniosku obszarowym upraw takich jak: „sad”, czy „uprawa” mieszana. W załączniku 1 trzeba opisać konkretnie co to za uprawy. 

 

Dla jeszcze jednego przykładu poniżej mój wniosek o oszacowanie strat wraz z tabelką z dopłat z uprawami, żeby jeszcze raz każdy widział w jaki sposób to przepisać.

 

 

 

 

Jeśli to komuś pomogło to zapraszam do postawienia kawki:

https://buycoffee.to/gospodarstwo.gwardys

Opublikuj

Grzegorz Gwardys

Piszę o sadownictwie, dopłatach, ubezpieczeniach, produkcji. Obalam część mitów i udowadniam, że sadownik to też człowiek :) Więcej w zakładkach "o mnie" i "moje cele"

gospodarstwo.gwardys

+(123) 456-78-90